Participarea la licitatie ca persoana fizica sau persoana juridica

29 июня 2019 18

Buna! Cine ma poate ajuta cu un sfat? Cum ar fi mai bine sa particip la licitatia cu strigare pentru vanzarea unui bun imobil - ca persoana fizica sau juridica - daca bunul respectiv doresc sa-l procur pentru afacere? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Cristian Iustin
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna Ana, cum doriți dvs., dacă o să îl procurați ca persoana fizică compania poate să il primească în comodat sau locațiune, în cazul în care participați ca persoană juridică va aparține companiei, doar că în caz de datorii/insolvabilitate a companiei, va fi sechestrat etc. (în caz că aparține companiei)

29 июня 2019