Participarea unei persoane declarată dispărută la privatizare

24 сентября 2019 85

Bună ziua! Una din persoanele care sunt incluse în ordinul de repartiție este declarată dispărută fără veste conform hotărârii judecătorești, sora lui (inclusă și ea în ordin) fiind desemnată ca administrator al patrimoniului persoanei declarată pierdută fără veste.
Întrebare: persoana declarată dispărută participă la privatizarea apartamentului?

Jurist comments 1

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

bună ziua. D-na Lucia, consider că în cazul dvs. trebuie să vă adresați instanței de judecată cu o cerere privind radierea vizei de domiciliu a persoanei dispărute fără veste, ulterior să privatizați apartamentul în lipsa acesteia. doar să țineți cont că termenul pentru privatizare este pînă în 2021.
la fel,... mai detaliat vă sfătuiesc să vă adresați unui avocat cu problema dvs.

27 сентября 2019