Pașaport reținut pentru că nu coincidea numele cu cel din buletin

22 марта 2021 20

Buna ziua, stimați juriști! Acum câțiva ani, mi-a fost luat pasaportul la punctul de trecere a frontierei. Nu am știut ca dacă mi-am schimbat buletinul in familia soțului, trebuie să schimb și pașaportul. Mi-au dat niste foi si mi-au spus ca doar cu ele imi pot face alt pasaport, dar le-am pierdut. Imi pot face pașaport fara acele hârtii?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Mergeți la ASP sau telefonati la numărul pentru informații 14909.

23 марта 2021