Patrunderea intr-un spatiu incuiat

5 ноября 2021 78

Bună ziua. Am o intrebare in legatura cu spatiile (boxele) de la subsolul blocului. S-a pornit caldura, dar noi nu avem acces la o boxa de la subsolul blocului unde este instalat un robinet. Boxa respectiva este situata sub apartamentului meu (locuiesc la et. 1), dar eu nu detin cheile. Cineva detine boxa ceea si a pus lacat (nu cunoastem cine din proprietari si daca este privatizata). Intrebare: cum ar trebui sa actionam in asemenea caz? Suntem in drept sa fortam lacatul? Trebuie sa chemam un echipaj al politiei ca sa ia cunostinta de aceasta patrundere? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Cred că inițial ar fi bine să solicitați informația respectivă de la cei care gestionează cu blocul locativ, prin urmare dacă există un ACC sau APLP, care sunt responsabili de aceste spații.

5 ноября 2021