Pe ce data o sa fie aplicata amnistia?

12 января 2022 216

Buna ziua. Sotul meu se afla in inchisoare. Doresc sa stiu daca i se va aplica amnistia si cand anume?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Mihaela, față de soțul DVS poayr deja să fie aplicată amnistia. În penitenciar se găsește comisia condusă de șeful penitenciarului, se întocmesc lista condamnaților, care mai apoi se prezintă în fața comisiei, fiecare condamnat este examinat la comisie și se ia decizia de admis condamnatul în instanță pentru... mai detaliat a fi aplicată amnistia.

13 января 2022