Pensia alimentară

17 января 2023 92

Buna ziua. Fostul sot munceste ilegal peste hotare. Cum as putea demonstra ca el activeaza peste hotare, precum si venitul real al acestuia pentru a calcula pensia alimentara? Sau e mai simplu sa cer stabilirea acesteia in suma fixa? Va multumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

La modul practic este foarte bine să nu vă complicați și să cereți ărin instanța stabilirea acesteia într-o sumă fixă, mai mult ca atât dvs nu cunoașteți cu certitudinele veniturile lui și asta este varianta legală propusă.

Veniturile acestuia de peste hotare nu pot fi urmărite decât în cazul în... mai detaliat care titlu executoriu va fi pus în executare peste hotarele țării în acest sens fiind o procedură aparte.

18 января 2023