Pensia alimentara a copilului

21 января 2020 190

Judecata a stabilit ca trebuie sa achit pensie alimentara. Pot eu sa cumpar de suma stabilita lucrurile necesare copilului (lucru confirmat prin bon de plata), sau totusi sunt obligat sa platesc suma in numerar?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

În cazul în care instanța judecătorească a hotărât incasarea din contul Dvs a unei sume aceasta presupune ca trebuie achitată suma respectivă.
Sigur că puteți contribui la creșterea și dezvoltarea copilului cu o suma mai mare, inclusiv și bunuri necesare procesului educațional.

Succes.

21 января 2020