Pensia alimentara dupa 18 ani

4 сентября 2021 134

Buna ziua. Fosta sotie a sotului doreste sa depuna cerere in judecata ca sa-l oblige sa achite pensia alimentara copilului lor comun dupa implinirea varstei de 18 ani, deoarece copilul isi face studiile în România. E posibil asa ceva? Multumesc!

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna d-na Natalia, e posibel, nu importă unde se află copilul se poate de incasat pensia alimentară, DVS puteți să mă contactați la telefonul 068669950 și v-om discuta.

5 сентября 2021