Pensia bunicai

23 марта 2021 44

Buna ziua. As vrea sa verific daca bunica mea care e decedata mai primeste pensie. Am auzit niste zvonuri si vreau sa verific. Circula asa zvonuri ca la noi la primarie unele persoane decedate primesc si ajutoare si lucratorii din primarie le impart intre ei. Am certificatul de deces. Pot verifica dupa codul de identitate? Daca da, unde anume si care e procedura? Multumesc anticipat.

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna d-na Ecaterina, eu vă propun să depuneți o cerere la Cancilaria de Sta și dacă o să vă dee un răspuns pozitiv, o să aveți argumente convigătoare pentru primăria, unde locuiți și o să constatați de cînd ei se folosesc de o așa situație, dar mă îndoesc.

24 марта 2021
  • Юрисконсульт

Buna d-na Ecaterin, eu vă propun să depunneți o cerere la Cancilaria de Stat, eu o să vă răspundă în cît de corect primarul de la primăria DVS se ocupă cu așa mărșevenii.

24 марта 2021