Pensie alimentară

24 сентября 2019 210

Cred ca fostul soț nu e tatal biologic al copilului meu, dar el plateste pensie alimentara. El vrea sa facem testul ADN. Ce o sa se intample cu mine? Va trebui sa-i intorc suma platita?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziuă,

În urma unei astfel de constatări, fostul soț este în drept să pretindă la sumele de bani achitate dat fiind faptul că s-a demonstrat că de jure obligația nu-i revenea acestuia să participe la întreținerea copilului.

25 сентября 2019