Pensie alimentara

23 августа 2021 97

Bună ziua. Cum se achita pensia alimentara corect? Trimiți banii prin banca sau trebuie un cont ceva?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Dacă a fost deschisă procedura de executare urmează la contul executorului sa achitați.

Dacă nu a fost dispusă încasarea prin instanța atunci puteți in baza unui acord încheiat între Dvs sa stabiliți suna și termenele de achitare, prin banca ar fi o varianta mai sigura deoarece puteți face dovada sau... mai detaliat prin act de predare-primire.

24 августа 2021