Pensie alimentara fara a fi divortati

26 февраля 2020 173

Buna ziua. Pot sa cer pensie alimentara de la la sot daca nu suntem divortati, dar nu traim de mult timp impreuna? El este plecat peste hotare si lucreaza oficial acolo, dar nu are grija de copil. Precizez ca nu vrea sa-mi dea divortul. Care este procedura daca e posibil asa ceva? Multumesc anticipat.

Jurist comments 1

Victor Pantiru
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Buna ziua Stela,
Desigur ca aveti aceasta posibilitate, inclusiv sa divortati. Divortul nu este ceva ce poate fi tinut, este doar vointa dvs de a va afla sau nu in casatorie!

26 февраля 2020