Pensie pentru întreținerea copiilor din MD sau UE?

9 апреля 2018 72

Aș vrea să primesc pensie pentru întreținerea celor 2 copii de la soț, dar el muncește in Franța. Oficial in Moldova este șomer. Ce șanse am sa primesc pensie pentru întreținerea copiilor de la soț din salariul din străinătate? Sau se calculează din venitul unui șomer?

Jurist comments 1

Călin Bobeică
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

De fapt , initiati cauza aici pentru incasarea cotei-parti din venituri ....iar ulterior la etapa de executare ve-ti trimite prin intermediul executorului judecatoresc din RM si a Ministerului Justitiei , dosarul de executare in Franta , unde va fi initiata procedura acolo pentru depistarea veniturilor acestuia !

10 апреля 2018