Pentru a primi un transfer dintr-o banca din Mscova, este necesara legalizarea bunurilor?

21 ноября 2019 18

Pentru a primi un transfer dintr-o banca din Mscova, este necesara legalizarea bunurilor? Transferul este pe numele meu. Mulțumesc!

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Cel care face transferul, va trebui sa prezinte bancii din Moscova documentele justificative.
Aceste documente pot sa fie solicitate si de Banca din Moldova unde aveti deschis contul, daca suma depaseste pragurile prevazute in actele normative ale Bancii Nationale a Moldovei.
Printre documente justificative se enumera: contracte, invoice-uri,... mai detaliat facturi, etc.

21 ноября 2019