Perfectarea actelor

12 ноября 2018 25

Bună ziua. Pentru obținerea certificatului de naștere moldovenesc al copilului născut în italia (tatal italian) este nevoie și de acordul tatălui? Eu dețin cetățenie moldoveneasca și as vrea sa-i fac băiatului acte moldovenesti, dar tatăl nu este de acord. In cazul acesta cum se procedează? Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

puteti, doar daca copilul este cetatean al Repiublicii Moldova.
toata informatia si actele necesare, puteti gasi aici: https://servicii.gov.md/ServiceDetails.aspx?id=c074e611-e5fc-4f9d-8efe-02ed4eae0d55

12 ноября 2018
Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna
Apostilați in Italia certificatul de naștere italian apoi veniți în Moldova traduceți și transcrieți actul.

12 ноября 2018