Perfectarea pasaportului biometric

17 октября 2018 11

Buna! Ajutati-ma, va rog: am fost judecat si acum nu pot scoate hotararile din judecata ca sa depun la pasaport. Este posibil sa depun in or. Comrat fara hotararile instantei?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
În temeiul hotărârii ce sa dispus? Aveți interdicții? Sau deja ați înlăturat condițiile care au construit temei de aplicare a interdicției?

Unde nu ați depune actele, baza de date este unică și se vede existența unei interdicții. Astfel urmează să prezentați acte ce confirmă ridicarea interdicției.

17 октября 2018