Permis de conducere retras

2 сентября 2019 45

Buna ziua. Mi-a fost ridicat permisul de conducere de politia patrulare - eram in stare de ebrietate. La citatia anchetatorului m-am prezentat. A trecut ceva timp si am fost nevoit sa plec din tara, din cauza ca am la intretinere trei copii minori si sunt singurul in familie care aduc venit. Anchetatorul mi-a spus ca trebuie sa ma prezint la procuror, dar nu ma aflu in tara si nici posibilitate de a ma intoarce nu am. El zice ca daca nu ma prezint, ma vor da in cautare. Cum pot hotari intrebarea asta? Ma poate ajuta cineva?

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

Bună ziua! Conform art.321 CPP al RM Dumneavoastră sunteți obligat să prezentați. În caz contrar, o să fiți dați în căutare.

4 сентября 2019