Permis expirat

7 августа 2021 149

Buna! In urma unui accident rutier, in cauza contravenționala am fost privat de dreptul de a conduce pentru o perioada de 2 ani și mi-a fost ridicat permisul. După expirarea termenului permisul mi-a fost întors de către Politie, însă după expirarea termenului de valabilitate a acestuia, angajații de la Integistrarea mijloacelor de transport și examinare refuza sa-mi schimbe permisul fără examen intern, cu toate ca in cazierul contravențional nu este stipulat ca permisul de conducere este ridicat. Cum sa procedez? Mulțumesc

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Contactati-ma la adresa de email si vom discuta solutiile juridice posibile.

8 августа 2021