Permis suspendat

17 декабря 2019 297

Bună seara! Soțul meu a fost privat de dreptul de a conduce pentru un termen de 2 ani, conform deciziei de judecată în baza art. 264 CP. La momentul adoptarii deciziei era plecat din țară, astfel permisul de conducere nu l-a predat. Ce consecințe pot fi la intrarea în țară? Și cum ar trebui de procedat? Mulțumesc!

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Адвокат

În baza de date accesibilă agenților de poliție este informația privind suspendarea dreptului de a conduce.
La intrarea în țară nu riscă nimic atîta timp cît nu va fi la volan.

21 декабря 2019