Persoana condamnata este acasă și oameni competenți nu-și fac datoria

3 июля 2019 27

Bună ziua. Pe 01.01.2018 a fost găsit mort în drum fratele meu. La Curtea de Apel Chisinau, inculpatul a fost condamnat la 2 ani și 8 luni de închisoare. De atunci au trecut 3 săptămani și persoana condamnata este acasă și oameni competenți nu-și fac datoria. Ce se întâmplă? Unde să mă adresez?

Jurist comments 2

  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения
  • Иные правонарушения

bună ziua,
apelați mai bine la un avocat care să vă reprezinte în instanțele de judecată.

3 июля 2019
  • Юрисконсульт

D-na Diana, trebue de clarificat condamnarea la 2 ani 8 luni pentru ce ? la executare. De văzut, unde se află la moment sentința, dacă s-a întors cauza la judecătoria inițială, care trebuia să expedieze copia sentință în adresa Inspectoratului de poliție corespunzător, la executare și atunca persoana vinovată v-a... mai detaliat fi trimisă la pușcărie.

2 января 2020