Peste cat timp se permite vanzarea unui lot de pamant?

26 февраля 2019 41

Buna ziua! Dupa decesul sotului, peste cat timp se permite vanzarea unui lot de pamant privatizat de noi impreuna?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Vinzarea e posibil imediat dupa mostenirea cotei parti ce a revenit și înregistrarea acestui fapt la Oficiul cadastral din cadrul ASP

Pentru a moșteni cota parte, urmeaza sa vă adresați la notar cu o cerere pentru deschiderea dosarului succesoral in termen de 6 luni din data decesului, contrar urmeaza sa... mai detaliat va repuneți în termen.

26 февраля 2019