Piloni instalati fara autorizatie

8 июня 2020 68

Buna ziua! Locuim intr-un bloc cu 7 etaje, 32 apartamente, in curte avem 9 garaje cu cod cadastral inregistrate la Cadastru. Deasupra garajelor se afla o parcare, care este pentru tot blocul (adica, documente pe parcare nu sunt, toate locurile de parcare sunt publice, pentru toti - oaspeti, locatari fara garaj si altii).
Cineva din locatarii cu garaje au pus piloni cu lanturi deasupra garajului lor si spun ca "Garajul e al lor - inseamna ca si parcarea e a lui", unul a ocupat doua locuri de parcare deodata. Pilonii sunt instalati fara autorizatie. Politia nu reactioneaza, spune: lamuriti-va intre voi, locatarii. La cine putem sa ne adresam, ca sa ia masuri? Multumim anticipat.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Pentru a ne putea expune urmează a fi examinate toate actele deținute de către proprietarii garajelor și a actelor deținute de ACC pentru a înțelege limitele hotarelor terenului ACC din care dețin cotă parte toți proprietarii de locuințe din acel bloc.
Proprietarii garajelor cu acte în regulă au dreptul să interzică... mai detaliat accesul pe bunul său.

Succes.

9 июня 2020