Plângere la poliție

3 апреля 2018 69

O persoană cu dizabilitati a depus o plângere la politie ca a fost furat de bani. Poate sa-si retragă cererea și ce consecințe poate suporta atât el cât si persoanele pe care a fost depusa plângerea?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Urmează de stabilit sau să specificați ce dizabilități avea persoana, pentru a vedea dacă îi este afectată capacitatea de exercițiu sau nu. Referitor la consecințe este prematur de vorbit atîta timp cît nu cunoaștem circumstanțele speței.

4 апреля 2018