Plătesc pensie alimentară, dar nu mi se permite să văd copilul

6 октября 2019 170

Bună! Sunt divorțat și plătesc pensie alimentară regulat, dar nu pot să-mi văd copilul. De fiecare dată se invoca scuze banale. Va rog un sfat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

Adresaţi-vă la autoritatea tutelară în vederea stabilirii unui grafic de întrevederi cuncopilul, iar în cazul nerespectarii acestuia de catre mama copilului apelati Poliția pentru constatarea si atragerea la raspundere contraventionala a acesteia.

6 октября 2019