Plec peste hotare

30 апреля 2019 161

Vreau sa plec definitiv peste hotare cu tot cu familie (sotie). Care ar fi consecintele in cazul in care am credite neachitate la companii de microfinantare? Nu dispun de imobile, nici mobile si nici nu lucrez oficial.

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Cel mai probabil, consecinte minime.
Creditorii se vor adresa in judecata, vor obtine hotărâri de incasare a sumelor respective, si se vor adresa la executori judecătorești pentru ca acestia sa aplice sechestre pe bunurile Dvs.
In cazul cand Dvs veți avea mijloace banesti sa platiti datoria, inclusiv... mai detaliat din salariul de peste hotare, si nu veti plati datoria - asta poate fi considerata infractiune (neexecutarea hotărârii judecătorești).

30 апреля 2019