Plecare Chisinau-Odesa

8 мая 2019 33

Bună ziua. Spuneți-mi, vă rog: pașaportul meu expiră pe data de 20.06.2019. Planificăm să plecăm la Odesa pentru data de 18-19 mai. Pot apărea careva probleme la vamă?

Jurist comments 3

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Nu aveți de ce întîmpina careva probleme atâta timp cât pașaportul este valabil, urmează să reveniți înapoi în cadrul termenul de valabilitate la fel.

8 мая 2019

Dar la vama din Ucraina, nu vor putea să mă întoarcă înapoi? Mi-e frică să nu ajungem la frontieră și să spună că nu putem intra în Ucraina.

8 мая 2019
Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

v-am răspuns la întrebare, nu puteti avea probleme atâta timp cât pașaportul e valabil până pe data de 20 iunie .

8 мая 2019