Plecarea în Irlanda daca am doar pașaport biometric

17 февраля 2019 106

Cum pot sa plec la soțul meu in Irlanda daca am doar pașaport biometric? Soțul are pașaport român. Este un anumit termen de lucru pe care trebuie să-l aibă soțul?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună Ludmila,

Întrebările Dvs se refera l legile unui stat străin și țin de competența autorităților din acel sau sau soțul Dvs ar putea apela la serviciile unui avocat irlandez competent în materie de imigrare și permise de ședere provizoriu și de muncă!

18 февраля 2019