Poliția mă acuză că am dat declarații false, deși tot ei mi-au dictat ce să scriu

18 ноября 2019 25

În timpul unei petreceri, la mine în casă a intrat un bărbat, care avea un conflict anterior cu o prietena și m-a amenintat cu arma că mă omoară. A venit poliția, a discutat cu el și până la urmă m-au convins să il iert si sa nu fac probleme. Am mers la inspectorat, ei mi-au zis să recunosc în scris că am dat declarații false. Acum mă sună și îmi spun că voi fi trasă la răspundere contravențională. Cum sa procedez?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Trebuie sa depuneti o plingere la procuratura pe faptul ca ati fost impusa sa faceti declaratii.

23 ноября 2019