Poliția rutieră recent m-a amendat

28 ноября 2020 49

Mașina marca Golf universal in acte are 2 locuri, in realitate sunt toate 5, dar a fost devamata ca camion. Politia mi-a aplicat amenda in temeiul art. 83 a) și 121 a) CC, deși in mașina ne aflam doar eu (șofer) și un pasager în fața. Au vrut sa-mi retragă și numărele de înmatriculare. Cum pot pe viitor sa evit asemenea situații? Măcar numerele sa nu mi le retragă.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Sa scoateti scaunele si sa fie camion, sau sa depuneti actele pentru reutilare si adaugare scaune.
Amplasarea mai multor scaunr undiferent ca sunt sau nu folosite constituie o reutilare, astfel nu corespunde criteriilor initiale.

7 января 2021