Pot beneficia de concediu din cont propriu in timpul sarcinei?

8 мая 2019 42

Buna ziua. Daca am folosit concediul anual, eu pot sa beneficiez de concediu din cont propriu inainte de concediul de maternitate (termen maxim)? Cum se va rasfrange asupra calculului indemnizatiei? Mersi.

Jurist comments 1

Andriana Brasoveanu
  • Юрисконсульт
  • Дорожные правонарушения

Salut!
Puteti beneficia de concediu anual platit nefolosit inainte de concediul de maternitate.
Asupra indemnizatie se va rasfringe in mod pozitiv, deoarece plata concedialelor urmeaza a fi mai mare decit salariu, iar indemnizatiile se stabilesc in dependenta de salariu lunar.

9 мая 2019