Pot fi condamnat la inchisoare dacă nu am rambursat creditul?

8 июня 2022 350

Buna ziua. Am luat un credit 3 ani in urma și nu l-am rambursat. La un moment dat, am fost condamnat la inchisoare pe un termen de 1,5 ani. Recent am iesit la libertate si m-au sunat cei de la banca și mi-au spus ca ma dau in judecata. Aș vrea sa cunosc la ce sa ma aștept. Pot fi condamnat la inchisoare pentru ca nu am rambursat creditul?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Veaceslav, nu. fiindcă nu-i litigiul penal. Dacă vrei ceva mai amănunțit apelezi la vibweul de pe telefonul +37368669950.

8 июня 2022