Pot fi elibirat din functie daca am absentat de la ore?

28 июня 2019 27

Sunt debutant al MAI, fac cursuri de perfectionare la Acadimia de Politie. Am absentat o zi, am avut o inmormantare la un prieten, am scris explicatie. Pot sa fiu elibirat din serviciu?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Cu siguranță pentru in astfel de motiv nu puteți avea astfel de consecințe mai mult că atât fiind doar o zi de absențe, eliberat din serviciu puteți fi doar în raport cu condițiile stipulate în contractul dvs cu Academia de poliție și normele reglementate de Codul Muncii.

29 июня 2019