Pot fi lipsit de imobil

26 сентября 2019 27

Buna ziua. Am cumparat un apartament de mama, care a fost titularul contractului de investitie, apoi a fost schimbat pe numele meu. La momentul de fata, suntem in conflict cu mama si ea a apelat la avocat pentru a merge in instanta de judecata ca sa ma lipseasca de apartament, cu srgumentul ca are facturile care au fost eliberate de compania de constructii. Ce risc este sa raman fara imobil?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Buna!

În cazul Dvs urmează a fi examinate actele juridice încheiate între Dvs. pe de o parte și mama Dvs. pe de altă parte.

26 сентября 2019