Pot fi sechestrate imobilul soacrei sau al mamei?

2 июня 2022 189

Buna ziua. Am luate zece credite, pe care nu le-am achitat in timp. Unele au ajuns in instanta de judecata. In aceasta situatie, poate fi sechestrata casa soacrei sau bunurile din ea? Temporar locuim la soacra, dar viza de resedinta o avem in imobilul mamei. Poate executorul sa sechestreze bunurile mamei sau ale soacrei sau sa patrunda in locuintele lor?

Jurist comments 1

Olga Turcan
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Buna, in cazul in care doar dmv aveti obligatii contractuale cu companiile de mincrofinantare atunci nu pot fi sechestrate bunurile altei persoane inafara de dmv.

Viza de resedinta nu are nici o legatura cu dreptul de proprietate asupra bunului imobil.

15 июня 2022