Pot incheia un contract de prestari servicii cu un medic?

13 января 2022 18

Buna ziua. Pot incheia un contract de prestari servicii cu un medic? Sunt restrictii de orice fel? Medicul va oferi consultatie si va prescrie tratament.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Desigur că puteți încheia un asemenea contract doar că va fi încheiat între Dvs și instituția medicală din care face parte medicul, pe care o va reprezenta în calitate de prestator în acest sens și deja Dvs în calitate de beneficiar al serviciilor medicale.

13 января 2022