Pot inmatricula pe numele meu o masina cu numere romanesti daca am doar cetatenie moldoveneasca?

5 апреля 2020 3

Buna ziua. Vreau sa stiu daca o persoana care are doar cetatenie moldoveneasca poate inmatricula pe numele sau o masina cu numere romanesti. Care ar fi aproximativ costurile pentru toate actele? Multumesc.

Комментарии юристов 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna
Pentru a deține auto cu numere RO, urmează să fiți cetățean a RO, astfel, va fi necesar să devamați mijlocul de transport cu plata tuturor taxelor, despre detalii va adresați la asp.gov.md

5 апреля 2020