Pot mandata o alta persoana sa-mi ridice cazierul judiciar?

9 июня 2022 14

Buna ziua. Am depus cerere online pentru eliberarea cazierului judiciar in termen de o zi. Pot mandata o alta persoana sa ridice cazierul? Ce document trebuie sa detina aceasta persoana si daca acest document poate fi perfectat online?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna Elena, persoana trebui să aibă o procură, ea nu se perfectează olani. Te deplasezi la un notar din țara unde te afli și perfectezi procura, trebuie să dispui de copia buletinului acestei persoane.

10 июня 2022