Pot pleca cu traiul peste hotare daca am credit imobiliar in Moldova?

2 марта 2020 100

Buna ziua. Dorim sa luam un credit imobiliar in valoare de 50.000 euro pe 20 de ani, dar peste un an sau doi probabil ca vom pleca in America cu traiul. Noi vom putea face toate actele necesare pentru a parasi tara? Nu vom avea interdictii?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua Corina,

Sigur că o să puteți face actele necesare și să plecați din țară.

Interdicțiile pot fi aplicate la faza judiciară prin asigurarea acțiunii sau la faza de executare de către executorul judecătoresc.

La situația la care vă referiți, este prematur de vorbit despre careva interdicții.

Pentru o consultație mai... mai detaliat detaliată vă sunt la dispoziție.

2 марта 2020