Pot pleca din țara?

9 мая 2021 23

Am interdicție de 1 an pentru Europa și caut un avocat care să o ridice sau să reducă termenul. Dacă mă căsătoresc cu un cetățean român, pot pleca cu acesta în Europa?
Mersi.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Адвокат
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua,

Nu, căsătoria nu va face permisă călătoria dvs.

Urmează de analizat motivul pentru care va fost aplicată interdicția pentru a putea aprecia anulare acesteia. De facto această expiră atunci când se scurge termenul pentru care a fost aplicată, careva termene de accelerare neexistând.

10 мая 2021