Pot pleca peste hotare?

24 ноября 2019 230

Buna ziua. Am fost oprit de poliție în timp ce conduceam mașina și la test de alcoolemie am avut 0,16 in aerul expirat. Acum aștept procesulde judecată. Ce pedeapsa pot primi? Voi putea sa plec peste hotare, daca voi fi privat de permisul de conducere?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

Bine ai venit pe yAvo!
•••
Contactati-ma la adresa de email office.potirniche@yahoo.com
Pentru a va ajuta cu o contestatie impotriva procesului-verbal.
Sunt sanse sa nu fiti privat de dreptul de a conduce, si nici amendat.

24 ноября 2019