Pot recupera suma de 150 de euro dupa 5 ani?

6 июня 2018 32

Buna ziua. In anul 2013 am vrut sa frecventez niste cursuri de auto, asa ca am achitat 150 de euro. La cursuri asa si nu am ajuns, din cauza ca am avut probleme personale. Nu am niciun document ca am transmis banii cuiva. Pot sa recuperez acesti bani?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Bună ziua,
În general termenul în interiorul căruia puteți solicita încasarea este de 3 ani, sigur în cazul în care puteți demonstra transmiterea sumei. Din păcate, reieșind din cele relatate de d-stră, în lipsă a unei confirmări este imposibil de a face ceva.

6 июня 2018