Pot să activez în baza patentei pentru meditarea și predarea disciplinei ”Dezbateri academice”?

10 июня 2017 60

Am fost la FISC și îmi zic că trebuie de la minister diplomă care atestă că pot preda. Însă, în minister nu este așa gen de disciplină. E un joc intelectual. Dacă nu prin punctul 2.13, cum aș putea legaliza activitatea?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Адвокат-стажер

aveti nevoie de diploma nu pentru a preda anume acea disciplina, dar de diploma de pedagog.

11 июня 2017