Pot sa ajung la inchisoare daca acum nu pot rambursa un credit, iar in trecut am avut un proces civil in legatura cu alta datorie?

11 мая 2022 341

Buna ziua. In 2019 am avut dosar civil in legatura cu o datorie, pe care o achit in prezent printr-un executor judecatoresc. Mai tarziu, am luat un credit de la o companie de creditare si nu am putut sa-l rambursez. Juristul creditorului ma ameninta ca in situatia mea, cu al doilea proces civil, pot sa ajung la inchisoare. Este adevarat?

Jurist comments 2

  • Юрисконсульт

Buna Mirela, nu. Nu depinde cîte procese civile ați avut, asta nu-i temei de a vă trimite cum spuneți la închisoare. Eu vă propun să ieșiți pe viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta, eu am o vorbă interesantă, care o să-i spuneți juristului.

12 мая 2022
  • Адвокат-стажер
  • Иные правонарушения

HRISTOS A INVIAT Mirela! Nu puteti puteti sa ajungeti la inchisoare pe acest motiv. Dar di cauza ca nu ati achitat la timp creditul, acuma puteti sa evitati un al 2-lea proces civil, prin mediere apelind la mediator, la nr. de telefon: 069049267.

12 мая 2022