Pot sa am interdictie de a pleca la odihna peste hotare?

26 апреля 2018 67

Buna ziua. Pot sa am interdictie de parasire a tarii, daca sunt fondatorul unei firme care nu activeaza de ceva timp si de cateva luni au fost blocate conturile bancare?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua,
Cit privește existența sau lipsa unei interdicții de a părasi țara, cel mai bine ar fi să adresați o cerere către poliția de frontieră http://www.border.gov.md/index.php/ro/contacte.
În esență în cazul dat este imposibil de a vorbi de interdicții atît timp nu sa demonstrat faptul unei vinovății sau cauzare de prejudicii.

26 апреля 2018