Pot sa depun dosarul pentru cetatenie romana, daca mama a redobandit-o in 2016?

17 мая 2019 136

Buna ziua! Mama mea a redobandit cetatenia romana in 2016. Eu pot sa merg la depunerea dosarului doar cu actele ei romane, fara actele bunicilor? Eu nu sunt minora si sunt casatorita.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Адвокат

Buna ziua.
Este vorba de redobândirea cetățeniei, astfel, bunicii au fost cetățenii RO, mama a redobîndit în baza bunicilor, fapt care urmează a fi facut și de dumneavoastră

17 мая 2019