Pot să lucrez în timpul carantinei?

25 марта 2020 37

Pot să lucrez în timpul carantinei, dacă sunt elevă și am 18 ani?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Bună ziua Iuliana,

Prin carantină aveți învedere autoizolare sau starea excepțională la general?

În cazul autoizlării - trebuie să stați acasă și să nu intrați în contact cu alte persoane. Dacă aveți posibilitatea de a lucra la distanță, puteți face.

În caz că vă referiți la starea de urgență - depinde de... mai detaliat domeniul de activitate unde activați. Unele domenii au fost stopate în legătură cu starea de urgență.

25 марта 2020