Pot sa-mi fac documentele daca am de achitat pensie alimentara si credit?

26 июля 2019 97

Am alimente neplatite de doi ani si un credit. Spuneti-mi, va rog, cum sa fac actele?

Jurist comments 1

Irina Clepalo
  • Юрисконсульт

Eliberarea actelor necesare Dvs. se fac indiferent de datoriile axistente. Doar în cazul cînd este emisă o hotărîre judecătorească, în vederea încasării banilor în folosul copiilor și în folosul persoanelor juridice care v-au eliberat creditul. Atunci procedura ajunge la executorul judecătoresc, care poate înainta în instanța de judecată un... mai detaliat demers, prin care solicită interdicția de a elibera acte.
Succese.

1 августа 2019