Pot sa-mi legalizez activitatea de uscare a fructelor, daca aceasta se va desfasura intr-un spatiu locativ?

24 февраля 2023 29

Buna ziua. Pot obtine autorizatie sanitara si de functionare pentru activitatea de uscare a fructelor, daca activitatea are loc in conditii casnice? Mai exact, am o anexa la casa, suficient de spatioasa si dotata cu toate conditiile, unde vreau sa desfasor activitatea mentionata.

Jurist comments 1

Serghei Marciuc
  • Адвокат-стажер
  • Дорожные правонарушения

Bună ziua Anna.
Nu va fi o problemă, accent se pune pe respectarea condiţiilor sanitare şi dacă aveţi dreptul de proprietate sau folosinţă asupra acelui spaţiu.
Informaţie suplimentară puteţi găsi aici
https://servicii.gov.md/ro/service/018000331

24 февраля 2023