Pot să-mi recuperez banii?

2 июня 2020 30

Am procurat un abonament la sala de forță, însă din cauza situației în țară aceasta și-a suspendat activitatea (pandemia de coronavirus). De pe data de 15 iunie acesta își va relua activitatea, doar că din motive de securitate nu doresc să mă antrenez, fiindcă riscul de a mă contamina este foarte mare. În același timp, nici nu doresc să pierd suma achitată. Abonamentul nu poate fi înghețat. Pot să cer să mi se restitue suma de bani pentru antrenamentele rămase?

Jurist comments 1

  • Юрисконсульт

Buna ziua Cristian,

Trebuie sa studiati atent contractul, care sunt posibilitatile de incetare a abonamentului.

Insa daca in mod general sa vorbim, Dvs nu aveti temei justificat de a rezolutiona contractul.

3 июня 2020