Pot să vin in tara?

18 октября 2019 56

Am fost condamnat la 1 an de închisoare cu suspendare (2 luni in pușcărie) în Anglia pentru ca am vorbit cu o minoră pe internet și i-am trimis poze porno. Acum trebuie sa fac 150 de ore de munca in folosul comunității și timp de 18 luni sa mă întâlnesc cu agentul meu (probation) in fiecare săptămână. Se poate să mă întorc în țară, fără să am probleme cu legea în România? Se poate transfera din Anglia in România orele in folosul comunității? O sa am cazier și in tara? Daca da, atunci câți ani o sa am cazier?Vreau sa plec deoarece incerc sa găsesc un loc de muncă și nu găsesc. Risc să rămân pe stradă pentru că nu pot sa platesc chiria. Aștept răspuns și va mulțumesc pentru ajutor.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Адвокат
  • Иные правонарушения

Bună ziua!

Claudiu acesta este un portal din Republica Moldova pe când Dvs. aveți necesitate să consultați un avocat din România!

19 октября 2019